Search for file
find mp3, clips, movies or torrents
Paste link URL
from YouTube, Vimeo, MegaVideo, RedTube, Xvideos etc.
to download file or extract audio mp3 track from movie clip
e.g. http://www.youtube.com/watch?v=0Ejn

Proszę czekać, trwa wyszukiwanie...

FAQ - Najczęściej zadawane pytania1. Jak dodać nowy link do strony?

2. Czy Sciagaj.org jest legalny?

3. Jakie dane o mnie przechowujecie?

4. Co to jest Applet Java i dlaczego nie działa ściąganie?

5. Piosenka odtwarza się w przeglądarce zamiast się ściągnąć, co robić?

6. Nie mogę otworzyć ściągniętego pliku, dlaczego?

7. Wysłałem SMS i nie mogę ściągnąć pliku na telefon, co robić?1. Jak dodać nowy link do strony?

Skanujemy automatycznie różne zewnętrzne serwery w poszukiwaniu publicznie dostępnych plików multimedialnych, tak jak wyszukiwarki skanują i indeksują strony internetowe/pliki html np. Google.com i Bing.com

Można również dodawać linki ręcznie poprzez wpisanie/wklejenie go do naszej wyszukiwarki, dzięki temu możemy dla Ciebie przeskanować podaną stronę i zaprezentować wynik jakim jest osobna unikalna strona z plikiem oraz jego dodatkowymi informacjami i możliwościami. Wyszukiwarka rozpoznaje wklejone linki dzięki ich początkowemu oznaczeniu protokołu HTTP tj. "http://domena.com/strona-z-plikiem"

Ręczne dodawanie linków można również uprościć korzystając z dwóch dodatkowych możliwości:

1. Będąc na stronie gdzie podejrzewamy istnienie pliku multimedialnego, np. na YouTube, Wrzuta itp. W polu adresu przeglądarki np. "http://domena.com/strona-z-plikiem" dopisujemy z przodu przedrostek "http://sciagaj.org?" (z pytajnikiem na końcu) aby link wyglądał np. tak: "http://sciagaj.org?http://domena.com/strona-z-plikiem" następnie akceptujemy naciskając Enter lub klikając przycisk np. "Przejdź pod ten adres"

2. Można zainstalować specjalnie przygotowane przez nas przyciski do swoich ulubionych przeglądarek internetowych, aby wykonywały powyższą czynność za nas i automatycznie przekazywały otwartą stronę do skanowania. Aktualnie obsługujemy przeglądarki Opera oraz Mozilla Firefox


2. Czy Sciagaj.org jest legalny?

Tak, Sciagaj.org jest całkowicie legalny. Linki do plików jakie przechowujemy są zapisywane w naszej bazie danych i to są z grubsza jedyne informacje jakie przechowujemy.
Same pliki w momencie dodania do naszej bazy danych, były (i są, jeśli nadal dadzą się ściągnąć) udostępniane całkowicie publicznie i bez żadnych ograniczeń przez serwery stron źródłowych tj. YouTube.com, Wrzuta.pl, itp.
Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Notkę prawną


3. Jakie dane o mnie przechowujecie?

Staramy się nie przechowywać żadnych poważniejszych dla Ciebie i Twojej ochrony, danych.
Podczas Rejestracji użytkownik podaje swój adres e-mail, unikalny wymyślony/anonimowy login oraz hasło. Te dane są niezbędne do poprawnego procesu logowania w serwisie i włączenia szerszej funkcjonalności jak np. dodawanie do ulubionych.
Hasła przechowywane są w formie podwójnego Hasha z unikalnym tzw. saltem, specjalnej jednokierunkowej funkcji kodującej aby zapewnić maksymalny sposób ochrony Twojego hasła nawet w przypadku ataku na nasz serwer i kradzieży danych uźytkowników. Nie powiodą się żadne ataki typu Brute-Force ani słownikowe aby odganąć Twoje hasło, dzięki czemu jest ono całkowicie bezpieczne i znane tylko Tobie.
Zdaża się również, że w celu realizacji przesłania linku lub przekierowania, ale też i samego działania protokołu HTTP na serwerze, musimy przechować Twój adres IP, Host oraz identyfikator przeglądarki nawet wtedy gdy nie jestes zalogowany. Tak działają serwery WWW i wszędzie tak jest.
Na podany adres e-mail nie wysyłamy żadnych informacji, ulotek, reklam, ogólnie my również brzydzimy się spamem :-)


4. Co to jest Applet Java i dlaczego nie działa ściąganie?

Aby zaakceptować Applet Java po wyświetleniu się okienka, należy kliknąć przycisk "Run".
Zaznaczenie opcji "Always trust content from this publisher" spowoduje, że okienko nie będzie się więcej pojawiać.
Więcej zobacz w Instrukcji.

Jeśli nie pokaże się żadne okienko, oznacza to że nie masz zainstalowanej platformy Java JRE:

UWAGA! Do prawidłowego działania strony i ściągania plików z niektórych serwisów np. Wrzuta, YouTube itp. potrzebne jest zainstalowanie platformy JAVA JRE, kliknij TUTAJ aby pobrać. Następnie uruchom instalację i postępuj wedle instrukcji pojawiających się na ekranie (przeważnie wystarczy, Next, Next, Next..)
Następnie zamknij swoją przeglądarkę internetową i otwórz na nowo stronę Sciagaj.org z interesującym Cię plikiem.
Applet uruchomi się automatycznie i w ciągu kilku/kilkunastu sekund na stronie zobaczysz Odtwarzacz oraz link do ściągnięcia pliku.


Link do strony Java: http://www.java.com/pl/download/

Sprawdź czy masz już zainstalowaną Javę i w jakiej wersji (wymagamy min. 1.5.0):
http://www.java.com/pl/download/installed.jsp?detect=jre&try=1

Co to jest Java?
Jest to bezpieczne rozszerzenie możliwości Twojej przeglądarki internetowej i Twojego komputera.
"Oprogramowanie Java umożliwia korzystanie z gier internetowych, rozmowy z ludźmi z całego świata, obliczanie oprocentowania kredytu, oglądanie obrazów trójwymiarowych i wiele innych rzeczy. Jest ono także częścią składową aplikacji intranetowych i innych rozwiązań dla handlu elektronicznego, które stanowią podstawę wykorzystania komputerów w firmach." Źródło: java.com

Dlaczego muszę to instalować?
Bez platformy Java nie odsłuchasz ani nie ściągniesz większości plików z internetu. Niestety.
Z powodu dużego ruchu na serwerach źródłowych (fizycznie udostępniających pliki) tj. Wrzuta.pl, YouTube.com itp. ich administratorzy wprowadzili ograniczenie polegające na tworzeniu unikalnych linków do plików, dla każdego odbiorcy osobno (jeden link działa tylko na jednym komputerze). Dlatego specjalny Applet Java, który uruchamia się na naszej stronie (a w Twojej przeglądarce), pobiera unikalne linki za Ciebie i automatycznie Ci je udostępnia.5. Piosenka odtwarza się w przeglądarce zamiast się ściągnąć, co robić?

Mając link "Tak, zgadzam się i ściągam plik" nie klikaj na niego lewym przyciskiem myszy, tylko PRAWYM i wybierz z menu "Zapisz element docelowy jako..." lub "Zapisz jako...".6. Nie mogę otworzyć ściągniętego pliku, dlaczego?

Aby odtworzyć plik należy zmienić jego nazwę dodając końcówkę ".mp3" jeśli to plik dźwiękowy lub końcówkę ".flv" jeśli plik wideo (Można również spróbować z końcówkami: ".flva" i ".mp4")
Przykłady:
"Biesiadne - Kaczuszki" (=> zmień na =>) "Biesiadne - Kaczuszki.mp3"
"f8293d9201840184f902" (=> zmień na =>) "Oryginalna nazwa pliku.mp3"

Dodatkowo pod każdym plikiem na stronie, podajemy proponowane programy w jakich można odtworzyć określone typy plików np. Foobar, Winamp, VLC Media Player itp.

7. Wysłałem SMS i nie mogę ściągnąć pliku na telefon, co robić?

1. Pamiętaj, że przed wysłaniem SMS musisz koniecznie sprawdzić czy plik ściąga się na Twoim komputerze lub sprawdzić czy jest dostępny na stronie źródłowej np. Wrzuta.pl lub YouTube.com, jeśli plik jest dostępny to dopiero wtedy wyślij SMS.
Strony źródłowe są podane na każdej podstronie z danym linkiem np. "Źródło: (link do strony źródłowej)" lub "Plik udostępniany przez serwis: (link do strony źródłowej)".

2. Musisz mieć poprawnie skonfigurowane połączenie z internetem/gprs-wap w swoim telefonie oraz przeglądarkę WAP minimum w wersji 1.1 (obecnie prawie każdy telefon to obsługuje).
Na stronie http://www.adminer.pl/gprs/ opisano w jaki sposób najprościej skonfigurować telefon w różnych sieciach GSM (Era, Heyah, Plus, Orange itp.)

3. Pamiętaj, że TWÓJ operator GSM (np. Orange, Plus, Era, Play, Heyah itp.) dodatkowo pobiera opłatę za transfer danych internetowych w komórce - GPRS/WAP - np. u operatora Heyah w taryfie "Nowa Heyah" koszt transferu danych to 2 grosze za 100kB danych, więc Heyah pobierze dodatkowo tylko około 1zł za 4MB plik (4MB * 1024 = 4096kB, więc 4096kB / 100kB = 40,96 * 0,02zł (2gr) ~= 0,82zł) - ALE U TWOJEGO OPERATORA LUB W TWOJEJ TARYFIE CENY MOGĄ BYĆ O WIELE WYŻSZE! Sprawdź najpierw cennik transferu danych GPRS/WAP u swojego operatora! Dostosuj swoją taryfę do takiego internetu lub zmień operatora na tańszego!

Jeśli tylko masz możliwość to do ściągania w komórce korzystaj z sieci WiFi, wtedy ominiesz koszty operatora GSM!


Po wysłaniu SMS, otrzymasz od nas SMS zwrotny z linkiem do naszej strony WAP. W zależności od modelu Twojego telefonu wystarczy wybrać opcję "Przejdź" lub "Otwórz" i o ile spełniasz warunki punktu 2 (skonfigurowane połączenie z internetem) to otworzy się strona z logo Sciagaj.org i poniższymi opcjami:

a) link "Pobierz - [nazwa pliku.mp3]"
Wystarczy wtedy kliknąć/wybrać ten link aby ściągnąć plik

b) tekst "Proszę jeszcze chwilę poczekać, trwa przygotowanie pliku"
Strona wtedy odświeża się co kilka sekund aby sprawdzić czy plik już jest gotowy. Próbujemy wtedy do 5 razy odwołać się do pliku (sprawdzamy czy faktycznie istnieje). Jeśli istnieje to pojawi się procent postępu przygotowania pliku a po jego zakończeniu pojawi się opcja a), natomiast jeśli plik nie istnieje (całkowicie lub tylko chwilowo) to wyświetli się komunikat że plik nie jest dostępny.

Co jeśli plik jest dostępny na komputerze a wyświetlił się komunikat, że nie jest?
W wyświetlonym komunikacie wprowadziliśmy opcję/link "Ponów próbę" aby spróbować jeszcze raz na Twoje żądanie.

Wszelkie problemy z SMS należy zgłaszać mailowo na adres:
reklamacje [małpka] sciagaj.org
oraz napisać:
- o której godzinie dokładnie wysłałeś SMS
- jakiej treści (kod)
- model telefonu jaki posiadasz
- opisz jak najwięcej szczegółów, co się wyświetla itp.

Mogą Cię również spotkać pewne problemy techniczne ze strony Twojego operatora sieci GSM/GPRS, niestety niezależne od nas.
W dowolnym momencie, czy to podczas otwierania zakładki WAP czy podczas próby ściągania pliku, może pojawić się komunikat o "błędzie połączenia z serwerem".
Jest to wina Operatora sieci GSM i najprawdopodobniej przeciążenie sieci (często się zdarza i nie można się połączyć z żadną stroną dopóki sieć nadal będzie przeciążona, trzeba poczekać i próbować dalej, ewentualnie spróbować rano gdy ruch GSM/GPRS jest najmniejszy, zdarza się również że operator podczas przeciążenia 'blokuje' transferowanie tylko większych plików, więc i mp3).
Nasza rada to odczekać chwilkę i próbować ponownie.
Utworzony lub zmodyfikowany: 2010-07-09 18:51, Wyświetleń: ~164091

Info

2014-12-30: Poprawiliśmy dodawanie i ściąganie plików z Wrzuta.pl. Miłego korzystania :-)

2014-12-28: Poprawiliśmy dodawanie i ściąganie plików z YouTube. Miłego korzystania :-)


Szukasz czegoś? Sprawdź to...Mocno Komentowane


Inni polecająPełną listę najpopularniejszych filmików i muzyki znajdziesz na Stronie głównej